ME v Dogfrisbee 2019

Bologna 30.8.-1.9. 

Česká Republika opět potvrdila, že je opravdovou dogfrisbee velmocí. Ne díky počtu týmů věnujících se dogfrisbee, z tohoto hlediska patříme spíš k “trpaslíkům”, ani počtem týmů účastnících se ME, tam jsme se museli sklonit před výpravou z Polska a domácími Italy. Naším hlavní tahákem je celková úroveň českého dogfrisbee. Ačkoli na tituly ve Freestylu jsme letos nedosáhli, i tak slavíme dva Mistry:

Mistři Evropy v Quadrupedu žen - Pavla Hejralová a Shailene

Mistři Evropy v SMD - Michaela Andrová a Kim 

Velmi kvalitní zastoupení jsme měli také v řadách rozhodčích v čele s Pavlem Ryttnauerem jako hlavním rozhodčím pro Quadruped a Nikol Vízkovou jako hlavní rozhodčí pro freestylovou minidistance.  

To nicméně není všechno! Pokud by se letos udělovala cena za nejlepší fanoušky, případně něco na způsob “Spirit of the Game” jako je v ultimate, šla by tato trofej jednoznačně k nám. Čeští hráči mimo své výkony na hřišti neváhali věnovat svou energii - při teplotách přes 30ºC a nebi bez mráčku to nebylo jen tak - podpoře ostatních týmů a burcování notně pasivních přihlížejících. Je nade vší pochybnost, že letošní ME vděčí za finálovou atmosféru právě české výpravě.  

DiscDog klub ČR chce tímto poděkovat všem našim zástupcům, od hráčů přes rozhodčí až po “doprovod”, za tu nejlepší možnou reprezentaci. A samozřejmě gratulujeme novým Mistrům.

 

FS Open TOP 20

  1. Michaela Andrová a Kim
  2. Alena Smolíková a Kira
  3. Martin Lev a Erzík

 

SMD TOP 20

Mistři Evropy - Michaela Andrová a Kim

  1. Daniel Řepa a Raven
  2. Pavla Hejralová a Shailene

 

Quadruped ženy

Mistři Evropy - Pavla Hejralová a Shailene

  1. Markéta Urbášková a PC