USDDN Mistrovství světa

Poslední roky dokazují, že české týmy se již prodraly na špičku nejen evropského, ale také světového dogfrisbee. Zatím největšími úspěchy českého dogfrisbee jsou zřejmě titul Mistra světa pro rok 2011 v SuperPro Toss&Fetch Lucky Schönové s Dixi, páte místo tohoto týmu ve freestylu ze stejného roku a 8. místo ve freestylu Aleny Smolíkové s Jerry z Mistrovtsví světa USDDN 2014, což bylo podle pamětníků "nejnašlapanější" mistrovství všech dob!

Mistrovství světa se mohou zúčastnit jen ty týmy, kterým se podaří kvalifikovat na některé z kvalifikačních soutěží. Tyto soutěže probíhají po celém světě od jara do září.  

Mistrovství světa USDDN 2016 

Tento ročník USDDN Disc Dog World Finals, jak je v origiánle nazýván, byl především věnován vzpomínce na největší osobnost amerického a světového dogfrisbee. Doslova několik týdnů před začátkem mistrovství odešla navždy legenda dogfrisbee Melissa Heeter. Jen díky ní se mohly každoročně setkávat týmy z celého světa neboť to byla právě ona, kdo se o vznik šampionátu zasloužil a kdo jeho každoroční přípravě obětoval hodiny a hodiny svého drahoceného času.  

Na soutěž vyrazily z České republiky pouze 3 závodnice a jedna rozhodčí. Sestavu tvořily: Alena Smolíková a Jerry, Michaela Andrová a Kimka a Pavla Hejralová s Cawickem. Roli rozhodčí opět přijala Veronika Urbášková. Holky byly zároveň jediné tři reprezentatnky ze "starého kontinentu" neboť ostatní evropské týmy na MS nedorazily.

A jak holky dopadly?
Jedním slovem SKVĚLE! Nejlépe si z celé výpravy vedla Míša, která se vešla do TOP 10 a Aleně s Jerry chybělo jen málo a onu TOP 10 by uzavřeli. I tak jejich 11. místo je skvělý úspěch. Pavla s Cawickem se po skvělém 2. freestylovém kole posunuli z 25 místa na konečné 20. 

V SPTF závodily pouze Míša a Alena a vedly si také dobře.

Umístění:

Freestyle SPTF
8. Michaela Andrová a Annakim 9. Alena Smolíková a Jerry
11. Alena Smolíková a Jerry 15. Michaela Andrová a Annakim
20. Pavla Hejralová a Cawick  
celkové výsledky na stránkách GADDC