Pravidla Divize II (STARTERS) ve Freestyle

Tento dokument určuje pravidla pro Divizi II (STARTERS). Pravidla byla sestavená DiscDog klubem ČR a hráči startující na soutěžích pod záštitou DDK ČR se zavazují tato pravidla dodržovat. 

Na soutěž Freestyle  - Divizi II (STARTERS) se vztahují stejná pravidle USDDN jako na soutěž v Divizi I (OPEN). Je zde pouze upraven způsob posuzování některých bodovaných prvků.

V Divizi II mohou startovat všechny týmy, které v minulosti nestartovali v Divizi I (OPEN). Tato kategorie je primárně určena pro začínající týmy. V této kategorii hráči NEMUSÍ ve své sestavě předvést prvek VAULT.

Hráč jej do své sestavy může zařadit, ale rozhodčími nebude jako prvek hodnocen. Nicméně v případě crashe bude tým penalizován.

Povinnost startovat v kategorii Open se nepřenáší ani psem, ani psovodem na jiný tým, jehož součástí mohou být. 

Pořadatel soutěže nemá povinnost kontrolovat správné zařazení týmu. Pokud se zjistí, že tým startuje v Divizi I (STARTERS) neoprávněně:

a) před soutěží - přesune se do kategorie Open

b) během soutěže - soutěž může dokončit, obdrží scoresheet, ovšem nebude hodnocen v celkovém pořadí.

Soutěžící je povinen uvést správnou kategorii nejpozději při prezenci!

 

PODMÍNKY PRO PŘESTUP Z KATEGORIE STARTERS DO KATEGORIE OPEN 

a) Tým, který se umístí v kat. Starters na 1. místě, má 1 kalendářní rok na přestup do kat. Open.

b) Tým, který se umístí v kat. Starters dvakrát na stupních vítězů (tzn. do 3. místa), má 1 kalendářní rok na přestup do kat. Open.  

c) Každý tým může přestoupit kdykoliv do kategorie Open. Ovšem tým, který již startoval v kategorii Open, nesmí startovat v kategorii Starters.