Seznam přihlášených:
 Výsledky: ZDE

Tisková zpráva

Fun Factory for Frisbee 2019 + M BCCCZ v dogfrisbee

FFFF se už pár let koná v příjemném areálu ve Dvoře Králové nad Labem. Každým rokem jsou závody jedny z nejpočetněji obsazených závodů v České republice. I letos tomu nebylo jinak. Před samotnou registrací bylo na přihlašovací listině 102 týmů. Po registraci, při které byly rozdány všechny připravené registrační balíčky od hlavního sponzora Krmiva BRIT, zůstalo na přihlašovací listině 92 týmů! I přes to, že pořadatel nedosáhl na magickou hranici 100 týmů, se i tak závody FFFF 2019 znovu staly nejpočetněji navštívenou akcí v ČR. Soutěžící bojovali nejen o vítězství a putovní trofej Fun Factory For Frisbee 2019, ale také o kvalifikace v jednotlivých disciplínách na MČR v dogfrisbee 2019. Ve hře byl také titul Mistra republiky BCCCZ o který se mohli ucházet všichni majitelé border kolií s FCI. Třešinkou na pomyslném dortu byla ještě možnost vyhrát pozvánku s letenkou a ubytováním v Japonsku a účast ve finále ARIGATO CUP 2020.

Hektická sobota. V sobotu se začalo závodit ve všech disciplínách. Na závodníky čekal maraton 7 disciplín ze kterých jen dvě pokračovaly i v neděli. Své vítěze poznali v sobotu the Quadruped Muži FUN, the Quadruped Muži, the Quadruped Ženy FUN, SPTF Divize I, SPTF Divize II. Rozehrála se taky kategorie FS starters a FS OPEN.

The Quadruped Muži FUN, kde startoval jen jeden závodník, vyhrál polský tým Wojciech Szymanek a Arbuz.
Soutěž The Quadruped Muži, kde startovalo 13 týmů, suverénně vyhrál tým Patrik Szőcs a Darty (70m). Druhé místo obsadil Dariusz Zenft a Lorie (55,3m) a na třetím místě skončila Markéta Urbášková a Loki (58,3m), která vyjímečně startovala v mužské kategorii, protože nemohla startovat v neděli, kdy se odehrál ženský Quadruped.

Soutěž The Quadruped Ženy FUN, kde startovalo 9 týmů se na stupních vítězů umístili na 3 místě Eva Boušková a Athena (29,5 m) na 2. místě Ewa Kuca a Furion (39,3 m) a na 1. místě Klaudia Malek a Parys (46,4m).
Na startovní listině SPTF DIVIZE II bylo 13 týmů. Na 3. místě až po dramatickém rozhozu se umístila Dominika Szalaiová & Stella (24b) která na 4. místo odsunula team Eva Boušková & Jesi, které po 2 kolech měli stejně bodů a to 24. Na 2 místě se umístil tým Eva Boušková & Athéna (27b) a na 1. místě s velmi vyrovnanými hody se umístila Blanka Bartková a Lucky (30,5b).

V SPTF DIVIZI I startovalo 58 týmů. I zde o stupních vítězů musel rozhodovat rozstřel. Po 2 kolech měli stejně bodů dva týmy. Kaszka Krzewina a Kia (45,5b) a Dariusz Zenft a Lorie (45,5b). Rozstřel o 2. místo vyhrála Kaszka Krzewina a tím na 3. místo odsunula Dariusze Zenfta s Lorie. Na 1. místě se umístil další polský team Agnieszka Łosak a Lukrecja (48b).

V sobotu se také rozeběhl Freestyle v kategoriích OPEN a STARTERS. Ve kterých po 1. kole vedli v kategorii OPEN Patrik Szőcs & Darty a v kategorii STARTERS Petra Šedivá a Aston. Sobotní soutěžní maraton byl zakončen až ve 20 hod. večer vyhlášením vítězů.

Odpočinková neděle, odstartovala minidistancí do freestyle, ve které si 5 týmů naházelo 22,5b, což je maximum v této disciplíně. Maximum naházel i průběžně vedoucí tým v kategorii OPEN - Patrik Szőcs & Darty a tak před 2. kolem držel průběžnou první pozici. V kategorii OPEN startovalo 32 týmů ze 6 zemí.

V kategorii Starters startovalo 9 týmů a zde si po “mini” svojí první příčku udržela Petra Šedivá a Aston, které se nakonec podařilo první místo udržet i po druhém freestylovém kole. Na 2. a 3. místě se umístila Lucie Brázdilová. Na 2. místě se svým psem Twix a na 3. místě se psem Bastian.

V ženské kategorii the Quadruped startovalo 16 týmů a hned 10 týmů překonalo kvalifikační hranici 45 metrů na MČR. Na 3. místě se umístila Kaszka Krzewina a Kia (55,4 m), na druhém místě český tým Alena Smolíková a Foxy (55 m) a 1. místo pro sebe vyházeli Karolina Nowak a Fuji (56,5 m).

Vyvrcholením celého dne bylo 2. kolo kategorie OPEN. 32 nádherných a emotivních freestylů završilo celovíkendové klání v dogfrisbee. Na 3. místě se umístila Karolina Nowak a Fuji. Na 2. místě po parádním druhém kole se umístila Kaszka Krzewina a Kia a na 1. místě se umístil absolutní král víkendu - Patrik Szőcs a Darty ze Slovenska. Ten od začátku až do konce nikoho nenechal svými výkony na pochybách, že si chce domu odvést nejen putovní pohár pro vítěze FFFF, ale také cestu “all inclusive” na finále Japonského poháru ARIGATO CUP.

Poslední kvalifikaci na MČR ve FS si odvezli Joanna Korbal a Lorie, Seiya Nakano a Protein, Joanna Korbal & Navi, Susanne Skladal a Milow, Christoph Skladal a Scooby.