13. ročník Mistrovství České republiky / 13. Open Czech DiscDog Championship

 Adresa/Adress: Nymburk sportovní areál "Veslák" (ulice Nad Elektrárnou, 50.1846914N, 15.0561072E)
 Datum/Date: 13 . - 15. 9. 2019
 Pořadatel/Organizer:  DiscDog klub ČR
 Distanční rozhodčí/Distance discipline judge:  Pavel Ryttnauer, Kája Matoušová
 Rozhodčí FS/Freestyle Judges:
Pat Nadarjah (kanada) - head judge/team
Madeleine Thurlemann (Svycarsko) - pes
Marta Hareza (Polsko) - hrac
Nikol Vizkova - execution
 Facebook:  ZDE
 Výsledky/Results: ZDE

 

Tisková zpráva

13. Mistrovství České republiky v Dogfrisbee

13.-15.9.2019

Nymburk

V půli září Nymburk opět hostil vrchol české dogfrisbee sezóny - Mistrovství ČR v Quadrupedu, Superminidstance a Freestylu. Startovní listiny plnila tradičně jména těch nejlepších týmů z ČR, Slovenska a Polska. Tentokrát navíc dorazily také výpravy z Rakouska, Německa a Švýcarska.  Ani set freestylových rozhodčích nebyl o nic méně mezinárodní: tým a hlavní rozhodčí Pat Nadarajah z Kanady, hráč Marta Haręża z Polska, pes Madeleine Thürlemann ze Švýcarska a execution Nikol Vízková z ČR. 

Pátek patřil klasicky především mistrovskému Quadrupedu. Opět se ukázalo, že české ženy jsou opravdu skvělé “dálkařky” a trochu se zdálo, že rozdělení na muže a ženy je třeba hlavně pro psychickou pohodu soutěžících mužů. Mistryní ČR 2019 se stala Markéta Urbášková s Písím z družstva PHolomóc s nejdelším hodem chyceným na 68m. Druhé místo obsadila Kristýna Kvapilová s Charliem, jejíž nejdelší úspěšný pokus měl hodnotu 66,5m. Třetí místo připadlo Kaśce Krzewině s Kiou z Polska (64,5m). Titul mistra ČR 2019 vybojovala slovenská dvojice Patrik Szöcs a Darty, kteří díky hodu o délce 69m jako jediní překonali nejlepší ženský výkon. Stříbro putovalo také za hranice, tentokrát do Polska zásluhou Szymona Haręży se Suprou (67,5m). Bronzová medaile zůstala “doma”. Získal ji Miloš Offenbartl s Maxem (62,5m), závodníci družstva PraHaHa. 

Krom Quadrupedu se v pátek hrálo o poslední možnou kvalifikaci na sobotní MČR v Superminidistance. A hned 9 týmům se podařilo do soboty probojovat. 

Sobotní Supermini ukázala, že kvalifikační kritéria se opravdu zasadila o neuvěřitelně vysokou úroveň soutěžících. Do Top 10 se po prvním kole nedostal nikdo, kdo měl méně než 23 bodů a celková kvalita hodů byla ohromující. V druhém kole zahrály svou roli nervy, a tak se průběžné výsledky značně promíchaly. Mistrovský titul obhájil Daniel Řepa s Kirou (47,5b) z Královské letky. Půl bodu za ním skončila Marcela Nosková s Dustym (47b) reprezentující Turnoff Dogfrisbee. Na třetím místě opět skončila Kaśka Krzewina z Polska, tentokrát s Absinthem (46,5b), která v rozhozu porazila Pavla Jouzu s Taffy.

Sobotní freestylová Poslední šance byla také poslední možností kvalifikovat se na nedělní MČR ve Freestylu. Suverénní vítězkou byla Aneta Bláhová s Pepinem z českobudějovických Flying Rebels, která se ale předem z neděle omluvila. Kvaliikace se tak posunula na další týmy v pořadí. Druhou příčku obsadila polská dvojice Zaklina Michalczuk a Dzemek a třetí skončila Zuzana Jahodová s Kiwi z PraHaHa. 

Neděle byla absolutním vyvrcholením celé akce. Zbývalo udělit titul Mistra ČR 2019 v královské disciplíně - Freestylu. Po dvou vynikajících kolech freestylu a minidistance v hodnotě 20,5b s přehledem zvítězil slovenský závodník Patrik Szöcs. S Dartym zbytku soutěžících utekli o 5 bodů. Navíc si odvezli také cenu za nejlepší freestyle. Ani stříbro nezůstalo v ČR. To si vybojovala polská dvojice Karolina Nowak s Fuji. Bohužel druzí nejlepší freestylisté z prvního kola Martin Lev a Erzo (PraHaHa) ve finálovém kole nasbírali příliš mnoho nechycených. Tím pádem na konečné třetí místo skočily Veronika Urbášková a Sushi z PHolomóc. 

Gratulujeme všem medailistům a novým mistrům. Na viděnou zase za rok!